Evropské zařízení IXV, které má otestovat vstup do atmosféry v hypersonické rychlosti, která odpovídá návratu z oběžné dráhy, je téměř připraven na start. Technici na jihoamerickém kosmodromu v Kourou se chystají na první letošní start. Nejlehčí evropský nosič Vega by měl 11. února vynést dvoutunový náklad na suborbitální dráhu.
Evropa již brzy vyzkouší ,,kosmický letoun"
15. ledna 2015 12:37
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=8001
Zdroj: Osel.cz