Na železniční trať v České republice ve čtvrtek poprvé vyjel osobní vlak tažený lokomotivou na zemní plyn (CNG). Vyjel ve 13:42 ze stanice Opava-východ a směřoval do Hlučína. Ověřovací provoz lokomotivy řady 714 CNG zahájili zástupci Českých drah (ČD) a společnosti Vítkovice Doprava ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG), jež spolu s Výzkumným ústavem železničním stroj vyvinula.
Na trať v ČR poprvé vyjel osobní vlak tažený lokomotivou na CNG
16. ledna 2015 1:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-trat-v-cr-poprve-vyjel-osobni-vlak-tazeny-lokomotivou-na-cng
Zdroj: Ekolist.cz