Územní ekologické limity těžby hnědého uhlí v severních Čechách byly stanoveny usnesením vlády premiéra Petra Pitharta v roce 1991. Limity zaručily městům a obcím, pod nimiž leží uhlí, že nebudou kvůli těžbě zbourány, a jako těžbou nepřekročitelné linie mají chránit i zbytky přírody i dopravní a technické infrastruktury severočeské hnědouhelné pánve. V současné diskusi často zní argument, kolik pracovních míst zanikne či vznikne s promolením či zachováním limitů.
Limity těžby hnědého uhlí - z obou stran se argumentuje počty ztracených pracovních míst
23. ledna 2015 16:07
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz