Těžbě hnědého uhlí musela ustoupit řada severočeských obcí a jejich částí. Asi nejznámějším případem byla zbourání historického centra města Mostu a také likvidace vesnice Libkovice, která zmizela z mapy jako poslední. Na jejím místě však těžba nikdy neproběhla.
Kvůli těžbě uhlí zmizely z mapy desítky severočeských obcí
23. ledna 2015 16:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-tezbe-uhli-zmizely-z-mapy-desitky-severoceskych-obci
Zdroj: Ekolist.cz