Strana zelených si na víkendovém sjezdu 24. a 25. ledna v Brně zvolila nové vedení. Předsedkyní se stala starostka Brna-Nového Lískovce a dosavadní první místopředsedkyně Jana Drápalová. Podpořilo ji 115 ze 198 delegátů. Drápalová je první ženou v čele zelených a v současnosti jedinou ženskou předsedkyní mezi parlamentními stranami. Prvním místopředsedou se stal starosta Prahy 4 a šéf pražské organizace Petr Štěpánek, který byl dosud řadovým členem sedmičlenného předsednictva. Ostatní členové předsednictva, kteří byli zvoleni na sjezdu před rokem, zůstávají na svých postech. Strana zelených byla bez předsedy od loňského května, kdy rezignoval Ondřej Liška. Vedením strany byla od té doby pověřena Drápalová. Zelení se v neděli také shodli na zavedení spolupředsednictví, kdy by po vzoru jiných evropských zelených v čele strany
Více
The post Předsedkyní Strany zelených se stala Jana Drápalová, poprvé stanula v čele strany žena appeared first on Strana zelených.
Předsedkyní Strany zelených se stala Jana Drápalová, poprvé stanula v čele strany žena
25. ledna 2015 15:07
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/predsedkyni-strany-zelenych-se-stala-jana-drapalova-poprve-stanula-cele-strany-zena/
Zdroj: Zeleni.cz