Hornorakouské organizace bojující proti nukleární energii podaly žalobu proti dostavbě jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Podle agentury APA to oznámil hornorakouský zemský ministr pro životní prostředí Rudi Anschober. Žalobu proti dvěma chystaným temelínským reaktorům podala také česká ekologická sdružení, která o tom informovala ve středu. Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže je zvláštní, že žaloba přichází až dva roky po ukončení posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA).
Hornorakouské organizace podaly žalobu proti dostavbě Temelína
26. ledna 2015 14:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hornorakouske-organizace-podaly-zalobu-proti-dostavbe-temelina
Zdroj: Ekolist.cz