Ve středu 28. ledna se v Horním Jiřetíně sejdou stovky lidí, podporující zachování územních limitů těžby hnědého uhlí. Na demonstraci, kterou organizuje starosta Jiřetína za Stranu zelených (SZ) Vladimír Buřt, chystají zástupci veřejnosti, neziskového sektoru i politici. Zelení i občané tak chtějí den před konáním stávky odborářů v Praze upozornit na absurdnost prolamování limitů, kvůli kterému by jen v Jiřetíně byly zbourány stovky domovů a o práci by přišlo na 800 místních obyvatel. V kombinaci s Litvínovem-Záluží je pak ve hře až 5 000 pracovních míst. Zelení dlouhodobě upozorňují na nesmyslnost prolomení těžebních limitů. Nedává podle nich smysl z energetického hlediska, zasahuje do práv občanů na bezpečný domov i do
Více
The post Demonstrace za zachování limitů těžby: Ve hře je šestkrát více míst, než tvrdí odboráři appeared first on Strana zelených.
Demonstrace za zachování limitů těžby: Ve hře je šestkrát více míst, než tvrdí odboráři
28. ledna 2015 11:37
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/demonstrace-zachovani-limitu-tezby-ve-hre-je-sestkrat-vice-mist-nez-tvrdi-odborari/
Zdroj: Zeleni.cz