Zdravotnický výbor Poslanecké sněmovny by ve čtvrtek 29. ledna měl jednat o novele zákona o veřejném zdraví, která nově upravuje sankce za neočkování v podobě drastických pokut pro lékaře, mateřské školy, dětské skupiny, individuální chůvy nebo provozovatele dětských táborů. Strana zelených (SZ) varuje před neoprávněným zásahem státu do práv rodičů dítěte, kteří mají být zodpovědní za své děti, a vyzývají Ministerstvo zdravotnictví (MZ) k otevřené diskuzi s veřejností. Sankce pro lékaře, které jsou například až 2 miliony za neinformování nebo 3 miliony za neočkování, mají jednoznačně likvidační charakter, nemluvě o neziskových organizaích. V Česku nebyla zpracována žádná podrobná analýza, která by popsala současný stav a odpověděla na otázku, čím se Česko
Více
The post MZ sankcemi za očkování zavdává důvod k pochybnostem nad ovlivněním farmaceutickou lobby appeared first on Strana zelených.
MZ sankcemi za očkování zavdává důvod k pochybnostem nad ovlivněním farmaceutickou lobby
29. ledna 2015 10:47
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/mz-sankcemi-ockovani-zavdava-duvod-pochybnostem-ovlivnenim-farmaceutickou-lobby/
Zdroj: Zeleni.cz