Ochránci přírody ve středu v Milovicích na Nymbursku vypustili do části bývalého vojenského prostoru 14 divokých koní dovezených z Británie. Krajina by díky rozrůstajícímu se stádu měla získat zpátky přirozenou rovnováhu. Vypouštění zvířat do přírody si nenechali ujít místní lidé včetně zástupců města, kteří ocenili jejich přínos pro turistiku. Akce je součástí projektu zaměřeného na záchranu ohrožených motýlů a mizejících stepních společenstev podpořeného Evropskou unií.
V Milovicích vypustili do přírody 14 divokých koní z Británie
29. ledna 2015 11:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-milovicich-vypustili-do-prirody-14-divokych-koni-z-britanie1
Zdroj: Ekolist.cz