Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) odmítá jakékoliv prolomení těžebních limitů. Podle něj to není potřeba, protože většina uhlí se v Česku mění na elektřinu, která se vyváží. Proti takovému prolomení, které by znamenalo bourání domů v Horním Jiřetíně, jsou i vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a místopředseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek. Místopředseda ODS Martin Novotný variantu s bouráním v Horním Jiřetíně nezavrhuje, záležet ale podle něj bude na podmínkách, které stát nabídne dotčeným lidem.
Babiš je proti jakémukoliv prolomení těžebních limitů
29. ledna 2015 12:47
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz