Kyanid, který před 15 lety, 30. ledna 2000, unikl ze zlatého dolu Aurul v severorumunském Baia Mare, způsobil jednu z největších ekologických katastrof ve střední a východní Evropě. Znečištěny byly řeky Someš, Tisa a část Dunaje. Kvůli této události údajně definitivně vyhynuly některé vzácné druhy ryb, které v těchto řekách žily.
Před 15 lety se odehrála ekologická havárie v rumunském Baia Mare
30. ledna 2015 1:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pred-15-lety-se-odehrala-ekologicka-havarie-v-rumunskem-baia-mare
Zdroj: Ekolist.cz