Za odevzdaný kovošrot by měli lidé od začátku března dostat zaplaceno už jen bezhotovostně. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) podepsal vyhlášku, která má definitivně zakázat výkup kovů od fyzických osob za hotovost. Vyhláška dnes míří do sbírky zákonů, informovala o tom mluvčí resortu Petra Roubíčková. Omezení výkupu na bezhotovostní platby je podle Brabce jedním z opatření, jak zabránit krádežím kovů. S těmi mají problémy zejména obce na severní Moravě. Sdružení výkupců má však k vyhlášce výhrady.
Kovy bude zakázáno vykupovat "za hotové", podepsal ministr
3. února 2015 9:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kovy-bude-zakazano-vykupovat-za-hotove-podepsal-ministr-2
Zdroj: Ekolist.cz