Ochránci přírody loni ošetřili rekordních více než 16 tisíc zraněných nebo jinak postižených volně žijících živočichů. Jejich počet vzrostl proti roku 2013 o tisíc. Nejčastěji do stanic přijímají ptáky, jichž loni bylo více než deset tisíc, dalších 40 procent tvořili savci. Polovina živočichů byla vrácena do volné přírody, třetina uhynula nebo musela být utracena. Informovala o tom Zdeňka Nezmeškalová z Českého svazu ochránců přírody.
Polovina živočichů, kteří se loni dostali do záchranných stanic, byla vrácena do volné přírody
3. února 2015 10:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz