Jezero Milada kousek za Ústím nad Labem, které vzniklo napuštěním jámy hnědouhelného lomu, se v létě naplno otevře veřejnosti. Báňský úřad nyní vydal oficiální oznámení o ukončení hornické činnosti, poslední tunu uhlí odvezli přitom z Chabařovic už v roce 1997. Ředitel státního podniku Palivový kombinát Petr Lenc ČTK řekl, že se zrušením zákazu vstupu se čeká už jen na vyřízení žádosti o zrušení dobývacího prostoru.
V létě se lidé poprvé vykoupou v napuštěném bývalém uhelném lomu, jezeře Milada
5. února 2015 10:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz