Dva měsíce po zavedení nulové daně z darovaných potravin: Zelení vyzývají supermarkety, aby ji aktivně využívaly

13. února 2015 10:27

Politika

Dva měsíce uplynou 15. února od zavedení nulové daně z darovaných potravin. Zatímco některé potravinové banky mají plno nových potravin, jiné zaznamenávají pomalý rozjezd. Strana zelených (SZ) nulovou daň z darovaných potravin již dříve iniciovala peticí a nyní vyzývá supermarkety, aby ji aktivně začaly využívat. ,,Jsem přesvědčena, že nulová daň z darovaných potravin zásadním způsobem ovlivní plýtvání potravinami. Pro potravinové řetězce už není výhodnější potraviny likvidovat, ale darovat. Netratí už  na tom, když je krátce před expirací darují, ať už jde o ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, kávu nebo čaj. Vyzýváme obchodní řetězce, aby možnosti darovat potraviny aktivně využívaly. Nezávadných potravin, končících v kontejnerech, je stále tolik, že by nasytily přibližně Více The post Dva měsíce po zavedení nulové daně z darovaných potravin: Zelení vyzývají supermarkety, aby ji aktivně využívaly appeared first on Strana zelených.
Zdroj: Zeleni.cz
28.6.
27.6.

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů