Dva měsíce uplynou 15. února od zavedení nulové daně z darovaných potravin. Zatímco některé potravinové banky mají plno nových potravin, jiné zaznamenávají pomalý rozjezd. Strana zelených (SZ) nulovou daň z darovaných potravin již dříve iniciovala peticí a nyní vyzývá supermarkety, aby ji aktivně začaly využívat. ,,Jsem přesvědčena, že nulová daň z darovaných potravin zásadním způsobem ovlivní plýtvání potravinami. Pro potravinové řetězce už není výhodnější potraviny likvidovat, ale darovat. Netratí už na tom, když je krátce před expirací darují, ať už jde o ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, kávu nebo čaj. Vyzýváme obchodní řetězce, aby možnosti darovat potraviny aktivně využívaly. Nezávadných potravin, končících v kontejnerech, je stále tolik, že by nasytily přibližně
Více
The post Dva měsíce po zavedení nulové daně z darovaných potravin: Zelení vyzývají supermarkety, aby ji aktivně využívaly appeared first on Strana zelených.
Dva měsíce po zavedení nulové daně z darovaných potravin: Zelení vyzývají supermarkety, aby ji aktivně využívaly
13. února 2015 10:27
Politika
Zdroj: Zeleni.cz