EnergetikaNěmecká ministryně životního prostředí Barbara Hendricksová loni v říjnu přísahala, že v Německu bude těžba zemního plynu z břidlic nebo uhelných slojí zakázaná. Nyní její ministerstvo spolu s rezortem hospodářství předkládá vládě zákon, který nekonvenční těžbu plynu za určitých podmínek umožní. Od roku 2018 bude možné začít s komerční těžbou, když se podaří zajistit dostatek vědeckých informací ze zkušebních vrtů.
Německo pootvírá dveře těžbě břidlicového plynu
16. února 2015 12:07
Klimatická změna
Celý článek: http://www.euractiv.cz/energetika/clanek/nemecko-pootvira-dvere-tezbe-bridlicoveho-plynu-012464
Zdroj: EurActiv - Životní prostředí