V České republice od roku 1990 díky modernizaci průmyslu výrazně klesly emise skleníkových plynů. K roku 2012 stát snížil celkové emise skleníkových plynů proti roku 1990 o 33 procent, plní tak závazky Kjótského protokolu s předstihem, stejně jako celá Evropská unie. V Česku ale stále převažuje energetická závislost na fosilních palivech, což ovzduší zatěžuje. Ovzduší nezlepšuje ani nadměrná silniční doprava.
ČR snížila emise skleníkových plynů od roku 1990 o třetinu
17. února 2015 2:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cr-snizila-emise-sklenikovych-plynu-od-roku-1990-o-tretinu
Zdroj: Ekolist.cz