Od roku 2006 vzrostl počet tygrů v Indii o 60 procent. Před dvaceti lety BBC předpovídala, že tato šelma do roku 2000 vyhyne. Nicméně letos v lednu se indický ministr životního prostředí Prakaš Džavedekar jen usmíval. "V Indii žije 70 procent světové populace tygrů," prohlásil. Pak se otočil k tabuli a napsal na ni tak toužebně očekávané číslo: 2226. Tedy mnohem více než v roce 2006, kdy v Indii žilo jen 1411 těchto zvířat.
Tygří populaci se v Indii daří. Za deset let vzrostl jejich počet o 60 %
17. února 2015 2:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tygri-populaci-se-v-indii-dari-za-deset-let-vzrostl-jejich-pocet-o-60
Zdroj: Ekolist.cz