Velemlok Boleslav Jablonský z pražské zoologické zahrady je samička, ukázalo překvapivě pondělní ultrazvukové vyšetření. To je prakticky jediný způsob, jak spolehlivě určit pohlaví těchto obojživelníků. Během příštího roku by tento velemlok měl dospět a pak by se chovatelé mohli pokusit o rozmnožení. Andy, kterého zoo získala jako druhého z největších mláďat, je totiž už prakticky dospělý samec.
Pohlaví velemloků v pražské zoo prozradil až ultrazvuk. Podle něj je Boleslav Jablonský samička
20. února 2015 3:47
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz