Čtrnáct let uplynulo od doby, kdy byl v oblasti horského mlžného lesa na severozápadě Kamerunu naposled spatřen vzácný poddruh šimpanze, Pan troglodytes ellioti. Mělo se za to, že v této oblasti už nejspíše vyhynul. O to větší překvapení zažili čeští aktivisté z organizace Kedjom-Keku, když na ně při vyhodnocování prosincových snímků z foto-pastí instalovaných v Bamendských horách vykoukl statný šimpanzí samec tohoto nejohroženějšího poddruhu.
Češi v Kamerunu po čtrnácti letech objevili vzácného šimpanze
25. února 2015 4:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesi-v-kamerunu-po-ctrnacti-letech-objevili-vzacneho-simpanze
Zdroj: Ekolist.cz