Husy, které zimují na vodním díle Nové Mlýny na Břeclavsku, už postupně odlétají domů na sever. Podle ornitologů je to neklamné znamení toho, že zima brzy skončí. Ve srovnání s minulou by mohlo přijít oteplení dříve, uvedl Robert Doležal z Moravského ornitologického spolku. Nové Mlýny jsou jedním z nejvýznamnějších hnízdišť ptáků ve střední Evropě. Severských hus tam letos zimovalo asi 15 000.
Zima je u konce. Tisíce severských hus odletá z Břeclavska zpátky na sever
25. února 2015 15:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zima-je-u-konce-tisice-severskych-hus-odleta-z-breclavska-zpatky-na-sever
Zdroj: Ekolist.cz