Za odevzdaný kovový šrot by lidé od neděle neměli dostat zaplaceno takzvaně na ruku. Nová vyhláška totiž od prvního března zakazuje výkup kovů od fyzických osob za hotovost. Omezení výkupu pouze na bezhotovostní platby má podle ministerstva životního prostředí zabránit krádežím kovů. Proti zlodějům kovů dlouhodobě bojují především obce na Karvinsku. Provozovatelé tamních sběren ale dnes ČTK řekli, že opatření ničemu nepomůže.
Majitelé sběren: Bezhotovostní platba za šrot krádeže neomezí
27. února 2015 9:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitele-sberen-bezhotovostni-platba-za-srot-kradeze-neomezi
Zdroj: Ekolist.cz