Lidé, kteří hlavně v zimě krmí pečivem labutě na plzeňských boleveckých rybnících, působí správcům oblíbených rekreačních ploch starosti. Na Velkém boleveckém rybníce se zdržuje i víc než sto labutí. I když jejich krmení zakazují tabule, správci vod odhadují, že při pěkném počasí lidé naházejí ptákům i 100 až 200 kilogramů pečiva za den. Může to působit potíže nejen ptákům, pro které to není vhodné krmivo, ale v létě i lidem, neboť se zhorší kvalita vody a také se zásadně zvyšuje riziko parazitárního onemocnění kůže takzvanými cerkáriemi, řekl dnes Richard Havelka z městské organizace Správa veřejného statku.
Nekrmte labutě pečivem, zhorší se tím voda na koupání, varují plzeňští rybníkáři
27. února 2015 13:07
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz