Dnes je to přesně 12 let, co v ČR vznikl první carsharing - Autonapůl. Na úplném začátku byla obstarožní Zastava, kterou společně využívalo několik rodin v Křtinách u Brna. Dnes Autonapůl nabízí ke sdílení 21 aut v pěti velkých městech ČR. Autonapůl se z původně trochu partyzánské záležitosti změnilo v důstojnou službu západního střihu. Jednou z ambicí je službu rozšířit do dalších českých měst (nedříve do Pardubic), ale možná i do Bratislavy či Vídně. O tom, že se za dvanáct let leccos proměnilo, svědčí i to, že v těchto dnech vznikla oborová asociace carsharingu.
Dvanáct let carsharingu v ČR: od prastaré Zastavy k moderním autům
5. března 2015 11:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvanact-let-carsharingu-v-cr-od-prastare-zastavy-k-modernim-autum
Zdroj: Ekolist.cz