Miliardy na příjmu z daní, dekriminalizace užívání konopí či odlehčení policejní práci. Například to má podle německých Zelených přinést návrh zákona o legalizaci užívání konopí, který poprvé předkládají. Zákon ovšem stanovuje přísné podmínky a nedovoluje užívání nezletilým. Podle kolegů z Německa počet uživatelů konopí zůstává již dlouhá léta stejný, a to navzdory trestněprávním postihům. Konopí je všude snadno dostupné. Zákon o omamných látkách svůj původní cíl - omezení nabídky a snižování poptávky - nesplnil. Negativní důsledky represivní protidrogové politiky jsou nyní zcela zřejmé, a to jak na národní i mezinárodní úrovni. Proto přišli s návrhem vlastního řešení. Rozum místo ideologie: Návrh zákona o regulaci konopí německé strany Zelených Prohibice selhala Počet uživatelů konopí zůstává v
Více
The post Němečtí Zelení předložili zákon o dekriminalizaci konopí appeared first on Strana zelených.
Němečtí Zelení předložili zákon o dekriminalizaci konopí
5. března 2015 16:27
Politika
Zdroj: Zeleni.cz