Odborníci z olomoucké Univerzity Palackého a Ostravské univerzity objevili při výzkumu v deštných lesích Bornea další druhy rostlin i živočichů. Zástupce fauny a flory rozšíří svým výzkumem o nové druhy drobnělek, dvoukřídlých, pavouků, motýlů i rostlin. Mezi cennými úlovky je také nález mouchy, která opylovává vzácnou rostlinu Thismia hexagona s šestiuhelníkovým květem. Tu našli olomoučtí biologové před dvěma lety.
Olomoučtí vědci objevili na Borneu další nové živočichy a rostliny
9. března 2015 14:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomoucti-vedci-objevili-na-borneu-dalsi-nove-zivocichy-a-rostliny
Zdroj: Ekolist.cz