Po návštěvě oblastí postižených těžbou v severních Čechách se ministr Mládek nechal slyšel, že Ministerstvo průmyslu a obchodu zpracovává „nezávislou“ studii dopadů prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí. Argumenty jasně hovořící proti prolomení už ale zelení přinášejí delší dobu. „Předložil jsem panu ministrovi přímé důkazy toho, že podle našeho názoru nemůže být těžba rentabilní,“ uvedl Vladimír Buřt, starosta Horního Jiřetína za Stranu zelených. Právě v Jiřetíně totiž ministr Mládek plánuje kvůli pokračování těžby zbourat na 180 domů. Více najdete v článku na České noviny.cz nebo na zeleni.cz/limity.
The post Vladimír Buřt: Předložil jsem ministrovi důkazy, těžba nemůže být rentabilní appeared first on Strana zelených.
Vladimír Buřt: Předložil jsem ministrovi důkazy, těžba nemůže být rentabilní
18. března 2015 15:47
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/vladimir-burt-predlozil-jsem-ministrovi-dukazy-tezba-nemuze-byt-rentabilni/
Zdroj: Zeleni.cz