V dopoledních hodinách v pátek 20. března 2015 se nad územím České republiky odehrálo velmi výrazné částečné zatmění Slunce. Měsíc při něm zakryl asi tři čtvrtiny průměru slunečního disku. Lidé ho pozorovali nejen společně s odborníky v hvězdárnách, ale i zpoza ochranných pomůcek po celé republice.
Dopoledne se nad Českou republikou odehrálo částečné zatmění Slunce
20. března 2015 13:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dopoledne-se-nad-ceskou-republikou-odehralo-castecne-zatmeni-slunce
Zdroj: Ekolist.cz