Déle než tři týdny už sběrny v celé zemi nesmějí vyplácet takzvaně na ruku peníze za kovový šrot a zákazníci se musí spokojit jen s bezhotovostní platbou, tedy s peněžní poukázkou nebo převodem peněz na účet. Opatření má podle ministerstva životního prostředí pomoci omezit krádeže kovu. Spokojeni s ním nejsou hlavně podnikatelé, podle kterých nařízení omezuje jejich podnikání a zloděje stejně neodradí. Města na Karvinsku, která proti zlodějům kovů dlouhodobě bojují, sice nařízení vítají, přesto stále volají po ještě přísnějších opatřeních.
Majitel sběrny: Kvůli bezhotovostním platbám je méně zákazníků
23. března 2015 14:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitel-sberny-kvuli-bezhotovostnim-platbam-je-mene-zakazniku
Zdroj: Ekolist.cz