Obyvatelé středoamerické Kostariky používají od začátku letošního roku výhradně elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Země těžící z příznivých přírodních podmínek se tak stala vůbec prvním státem na světě, kde přestali využívat elektrárny na fosilní paliva. Oznámil to místní energetický úřad, podle nějž jsou však uhelné elektrárny stále připraveny k využití, pokud nebude ekologicky šetrná energie stačit.
Kostarika jako první země používá jen obnovitelné zdroje energie
25. března 2015 10:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kostarika-jako-prvni-zeme-pouziva-jen-obnovitelne-zdroje
Zdroj: Ekolist.cz