Starostové některých severočeských obcí jako například Horního Jiřetína či Hory Svaté Kateřiny apelují na vládu, aby zachovala současné limity těžby hnědého uhlí. Po kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) chtějí, aby vyslal jednoznačný signál k tomu, aby se mohlo ve zdevastovaném území postupně zlepšovat životní prostředí a Ústecko se začalo rozvíjet. Starostové to dnes řekli na setkání s novináři. Prostřednictvím občanského sdružení Habeas Corpus poslali dopis Sobotkovi, stěžují si v něm mimo jiné i na postoj ministerstva průmyslu (MPO) a ministra Jana Mládka (ČSSD).
Zachovejte nám limity, chtějí po vládě některé severočeské obce
26. března 2015 9:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zachovejte-nam-limity-chteji-po-vlade-nektere-severoceske-obce
Zdroj: Ekolist.cz