Ve více než třetině českých firem jsou počítače zapnuté dnem a nocí a zbytečně spotřebovávají energii. Vyplývá to z výzkumu, který provedla IT společnost Intel. Podle ní platí úměra: čím větší firma, tím spíše je to pod její rozlišovací schopností. Důvodem neinformovanost či pohodlnost zaměstnanců. K energeticky úspornému chování pomůže osvěta či technologie, které místo zaměstnanců vypínají a zapínají počítače na dálku. Podle reakcí čtenářů na počítačových serverech je důvodem pro stále zapnutý počítač pracovní komfort - pracovník nemusí čekat, až počítač nastartujte, k zapnutému počítači se navíc mohou připojit z domova a pokračovat v práci.
Třetina firemních počítačů běží dnem i nocí: zaměstnanci je nevypínají
27. března 2015 11:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tretina-firemnich-pocitacu-bezi-dnem-i-noci-zamestnanci-je-nevypinaji
Zdroj: Ekolist.cz