Stádo divokých koní v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku je kompletní a může se začít rozmnožovat. Ke 14 klisnám se v pondělí připojil sedmiletý hřebec pocházející z chovu v Británii. Na čtyřicetihektarové pastvině by se tak příští rok na jaře mohla objevit první hříbata divokých koní narozená v české přírodě po mnoha staletích, sdělil ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál. Úkolem divokých koní je spásat agresivní trávu a přispět k záchraně ohrožených motýlů a mizejících stepních společenstev.
Ke stádu milovických divokých koní přibyl hřebec
7. dubna 2015 4:18
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ke-stadu-milovickych-divokych-koni-pribyl-hrebec
Zdroj: Ekolist.cz