Německá vláda se chystá uvalit zvláštní daň na výrobu elektřiny ve starých uhelných elektrárnách. Podle představ ministerstva hospodářství by zdanění mělo urychlit útlum uhelných elektráren a pomoci Německu, aby splnilo své cíle na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2). Spolkové země se silným uhelným sektorem se však proti záměru vlády bouří, obávají se ztrát pracovních míst.
Německá vláda se chystá zdanit uhelné elektrárny
7. dubna 2015 10:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-vlada-se-chysta-zdanit-uhelne-elektrarny
Zdroj: Ekolist.cz