Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy minulý týden prohlásil mimo jiné: ,,…nenechám si mluvit do plánů svých zahraničních cest žádným velvyslancem". To je v principu správné. Zahraniční cesty hlavy státu jsou jednou z nejvýznamnějších forem vyjádření suverénního zahraničněpolitického postoje země. Není proto na místě, aby do nich nějak významněji mluvily jiné země (i když proti rozumné míře koordinace se spojenci bych nic neměl). Nakonec dekády, kdy cesty našich prezidentů byly determinovány jinou zemí (na východ od nás), ať už prostřednictvím příslušného velvyslance, nebo jinak, nás mohly dost poučit.Přesto je tato situace problematická. Je sice v pořádku, že cíle cest prezidenta (příliš) neovlivňují cizí velvyslanci, ale měli by je ovlivňovat
Více
The post Václav Hampl: Kým si prezident nechá mluvit do svých cest? appeared first on Strana zelených.
Václav Hampl: Kým si prezident nechá mluvit do svých cest?
8. dubna 2015 10:37
Politika
Zdroj: Zeleni.cz