Okřídlený státní symbol Spojených států amerických, ikonické zpodobnění hrdého národa. Tak se Američané vyjadřují o orlu bělohlavém, který zdobí vlajky, odznaky, uniformy i mince. Jak ale ukazuje výzkum publikovaný v lednovém vydání přírodovědného žurnálu Great Lakes Research, orli bělohlaví mají ještě jeden unikát. Patří mezi druhy nejvíce promořené toxickými látkami na světě. Populace dravců z okolí Michiganu ve svých tělech nesou až padesátinásobek povolené koncentrace polybromovaných difenyletherů (PBDE).
Jedním z nejtoxičtějších ptáků světa je orel bělohlavý, zjistili vědci
14. dubna 2015 3:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jednim-z-nejtoxictejsich-ptaku-sveta-je-orel-belohlavy-zjistili-vedci
Zdroj: Ekolist.cz