Ve světě se recykluje méně než jedna šestina elektroodpadu. Vůbec nejvíce jím znečišťují planetu Spojené státy, které loni zaznamenaly 7,1 milionu tun elektroodpadu, a Čína s šesti miliony tun. V přepočtu na jednoho obyvatele mají nejvíce tohoto druhu odpadu, který zahrnuje třeba staré mobilní telefony, fény či lednice, Norsko, Švýcarsko a Island. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na studii OSN.
Nejvíc elektroodpadu produkují obyvatelé Norska
21. dubna 2015 2:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejvic-elektroodpadu-produkuji-obyvatele-norska
Zdroj: Ekolist.cz