Před 45 lety, 22. dubna 1970, se ve Spojených státech uskutečnila rozsáhlá kampaň na záchranu přírodních podmínek na Zemi. Akci iniciovali jak studenti vysokých škol, tak zástupci politických stran a zúčastnilo se jí přes 20 milionů Američanů. V roce 1990 se k americké tradici připojil zbytek světa a toto datum se začalo celosvětově slavit jako Den Země.
Před 45 lety byl poprvé slaven Den Země
22. dubna 2015 2:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz