Vláda má v nadcházejících měsících jednat o aktualizaci Státní energetické koncepce (ASEK) a s ní souvisejícím návrhu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí. Kvůli prolomení mají o střechu nad hlavou přijít desítky rodin a má být zbouráno na 180 domů v obci Horní Jiřetín. Strana zelených (SZ) proto spustila informační kampaň za zachování limitů a představila petici, kterou podepsali senátoři za SZ. Zelení tímto způsobem chtějí upozornit na aktivity uhelné lobby, která na své straně má i odbory manipulující s čísly o zaměstnanosti. Kampaň má za cíl informovat veřejnost o hrozbě prolomení limitů, která je zcela bezprecedentním zásahem do práv lidí na vlastní domov.
Více
The post Zelení zahájili kampaň za zachování územních limitů těžby uhlí appeared first on Strana zelených.
Zelení zahájili kampaň za zachování územních limitů těžby uhlí
23. dubna 2015 10:57
Politika
Zdroj: Zeleni.cz