Odlesňování v brazilském povodí řeky Amazonky se k letošnímu březnu v porovnání s loňským rokem téměř ztrojnásobilo. S odvoláním na vědce z brazilské nevládní organizace Imazon o tom informoval deník The Telegraph. Podle ekologické organizace Greenpeace je přitom kácení deštného pralesa jednou z hlavních příčin vysychání brazilské krajiny. Například okolí Sao Paula nyní zažívá nejhorší sucha za posledních 80 let.
Odlesňování brazilské Amazonie se oproti loňsku ztrojnásobilo, tvrdí ochránci přírody
24. dubna 2015 9:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz