Americký stát New York pozhasíná zbytná světla na státních budovách, aby migrujícím ptákům na jaře a na podzim nekomplikoval jejich přelety do nových stanovišť. Ptáci k orientaci využívají hvězdy a silně nasvícená města je matou. Newyorský guvernér Andrew Cuomo oznámil, že od 23:00 do úsvitu budou jasná venkovní světla vypnuta.
Stát New York ztlumí kvůli migrujícímu ptactvu světla
29. dubna 2015 10:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-new-york-ztlumi-kvuli-migrujicimu-ptactvu-svetla
Zdroj: Ekolist.cz