Kalifornský guvernér Jerry Brown dekretem nařídil, aby se v tomto americkém státě do roku 2030 snížil objem emisí skleníkových plynů o 40 procent proti roku 1990. Brownův úřad to oznámil s tím, že Kalifornie si v rámci Severní Ameriky dala nejrazantnější závazek snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Tento plyn podle vědců přispívá ke globálnímu oteplování. Stejný cíl jako Kalifornie si loni vytkla rovněž Evropská unie.
Kalifornie chce do roku 2030 razantně snížit emise CO2
1. května 2015 1:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kalifornie-chce-do-roku-2030-razantne-snizit-emise-co2
Zdroj: Ekolist.cz