Na prahu léta 2015 se dosáhlo výrazného pokroku v řešení následků havárie Fukušimy I. Podařilo se nahlédnout do nitra kontejnmentů pomocí kosmických mionů a u prvního bloku se podařilo do nitra kontejnmentu proniknout i robotům. K úplnému zrušení všech omezení dochází u města Naraha a v tomto případě se to týká téměř 8000 obyvatel.
Roboty zkoumají nitro kontejnmentu zničeného bloku Fukušimy I
4. května 2015 0:57
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/8199-roboty-zkoumaj-nitro-kontejnmentu-zni-en-c-ho-bloku-fuku-imy-i.html
Zdroj: Osel.cz