K tématu velmi pozvolného návratu velkých šelem do české přírody dnes na Ministerstvu životního prostředí proběhlo "Setkání s rysem". Ministr Richard Brabec spolu s experty na ochranu přírody zhodnotili situaci života velkých šelem u nás, jejich přínos pro stabilitu v přírodě i programy péče o ně a zdůraznili nastartování užší spolupráce Policie ČR a orgány ochrany přírody v regionech jejich výskytu. Tiskovou konferenci doprovodila výstava ze snímků z fotopastí "V soukromí divočiny" Správy Národ ... (ZKRÁCENO)
Za poslední dekádu ubylo rysů na území ČR téměř o polovinu, důvodem je především trofejní lov
6. května 2015 15:37
Politika
Celý článek: http://www.mzp.cznews_150506_setkani_s_rysem
Zdroj: MŽP ČR