Novelou zákona o ochraně přírody a krajiny se sníží postavení a vliv obcí, které se nacházejí na území národních parků, říká starosta obce Modrava a předseda Svazu obcí Národního parku Šumava Antonín Schubert. Návrh zákona předloží ve středu vládě ministerstvo životního prostředí. Ekologičtí aktivisté sice novelu vítají, protože podle nich zlepšuje podmínky pro ochranu přírody, zároveň ale také poukazují na problematická ustanovení v ochraně lesů a divočiny.
Ochránci přírody i šumavské obce kritizují novelu zákona o přírodě. Každý jinak
13. května 2015 10:37
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz