Domácnosti vyrábějící ekologicky šetrnou elektřinu pro vlastní potřebu budou muset nově platit daň z elektřiny. Senát přijal rozsáhlou novelu energetického zákona, která to umožní. I když někteří senátoři poukazovali už ve svých výborech na řadu legislativních chyb, většina jich na plénu nakonec rozhodla, že se předlohou nebudou vůbec zabývat. ,,Za jeden z hlavních nedostatků novely považuji zavedení daně z elektřiny pro malé fotovoltaické elektrárny, což jsou třeba domácnosti se solárními panely na střeše rodinných domků, tedy drobní výrobci elektřiny, kteří si ji vyrábějí pouze pro svoji potřebu. Pro majitele, kteří se chovají ekologicky a snaží se ušetřit, to bude zatěžující. Je to velká chyba a mrzí mě, že Senát nevyužil
Více
The post Vyrábíte si ekologicky šetrnou elektřinu? Odteď za to budete muset platit daň. appeared first on Strana zelených.
Vyrábíte si ekologicky šetrnou elektřinu? Odteď za to budete muset platit daň.
14. května 2015 16:27
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/vyrabite-si-ekologicky-setrnou-elektrinu-odted-za-to-budete-muset-platit-dan/
Zdroj: Zeleni.cz