V Česku se úložiště oxidu uhličitého (CO2) zatím sice připravovat nebude, čeští geologové nicméně už několik let zkoumají, kde by se na území ČR technologie zachytávání a ukládání CO2 pod zem uplatnila. A mají i vytipované oblasti. ČTK do sdělil Vít Hladík z brněnské pobočky České geologické služby. Geologické ukládání oxidu uhličitého CO2 pod zem je součástí metody, kterou odborníci považují za jeden z perspektivních způsobů zmírňování klimatických změn. Novela zákona, na níž pracuje ministerstvo životního prostředí, tuto možnost ukládání sice nevylučuje, do roku 2020 ji ale nepovoluje.
Oxid uhličitý se v ČR zatím ukládat pod zem nebude
23. září 2015 1:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/oxid-uhlicity-se-v-cr-zatim-ukladat-pod-zem-nebude
Zdroj: Ekolist.cz