Zfalšované výsledky měření emisí oxidu dusíku u vozů koncernu Volkswagen ukazují, proč i přesto, že se normy zpřísňují, smogu neubývá. Na dotaz ČTK to dnes uvedli odborníci z oboru ekologie. Česko už mnoho let porušuje limity oxidu dusičitého v Praze, Brně, v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Ani po prodloužení nápravné lhůty do letošního ledna stát podmínky Evropské komise nesplnil. Hrozí za to sankce, řekl expert na toxické látky Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví.
Experti: Skandál kolem Volkswagenu ukazuje, proč smogu neubývá
25. září 2015 9:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/experti-skandal-kolem-volkswagenu-ukazuje-proc-smogu-neubyva
Zdroj: Ekolist.cz