Od ledna 2017 by mohli úředníci přijít na kontrolu, jak lidé doma topí v kotli na tuhá paliva. Tedy pokud parlament schválí novelu zákona o ovzduší, která by do české legislativy přinesla poměrně revoluční věc. Upřednostnění ochrany veřejného zájmu, v tomto případě čisté ovzduší, před ústavou garantovanou ochranou soukromí. Jaká je vlastně představa ministerstva životního prostředí o tom, jak budou kontroly v praxi vypadat?
Jak se bude v praxi kontrolovat, čím a jak lidé topí v kotlích na tuhá paliva?
11. ledna 2016 4:27
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz