Minulý rok se zapíše do historie jako jeden z těch, kdy Česká republika vyvezla do zahraničí méně elektřiny, než je roční produkce Temelína. Přitom české jaderné elektrárny, obvykle zdroj s nejvyšším koeficientem ročního využití, neměly vůbec dobrý rok. Díky problémům se svary na Dukovanech a neplánované odstávce Temelína naopak více než kdy jindy pracovala paroplynová elektrárna v Počeradech.
Publikováno na webu oEnergetice.cz
2015: Nesnáze jádra nahrály plynu a snížily export elektřiny z ČR
11. ledna 2016 12:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/energetika-v-cr/2015-nesnaze-jadra-nahraly-plynu-snizily-export-elektriny-z-cr/
Zdroj: OEnergetice.cz